Kalifornijos sliekai

Sliekai kompostavimui, žvejybai
Sliekai kompostavimui, žvejybai

Žmonės jau nuo seno vertino sliekus kaip dirvožemio „gydytojus“. Tačiau per laiką pripratę prie sintetinių trąšų pamiršome, koks vertingas sliekas gali būti mūsų sode.

Šie kuklūs ir pripažinkime ne itin išvaizdūs padarėliai purena ir praturtina dirvožemį, kuris padedant sliekams gali geriau įsisavinti vandenį ir auginti šaknis. Be to sliekų veikla palaiko biologinę įvairovę, todėl jie neatsiejami nuo daugelio ekosistemų pusiausvyros.

Sliekai yra tylūs gamtos didvyriai: dirbantys tyliai, bet efektyviai veikiantys planetos sveikatą.

Kur gali būti naudojami Kalifornijos sliekai?

Kalifornijos sliekai gali būti naudojami įvairioms paskirtims:

 • Vermikompostavimui. Kalifornijos sliekai laikomi sėkmingiausiais apdirbant organines atliekas, kadangi jie gali pagaminti geriausios kokybės vermikompostą per ganėtinai trumpą laiką.

 • Žvejybai. Kalifornijos sliekai taip pat populiarūs kaip masalas žvejybai. Žvejai juos vertina dėl judrumo ir patrauklumo įvairioms žuvų rūšims.

 • Edukacijai. Kalifornijos sliekus galima naudoti mokant vaikus biologijos, ekologijos ir tvaraus gyvenimo būdo, pavyzdžiui, kompostavimo, svarbos.

 • Įvairių reptilijų, paukščių ir žuvų maitinimui. Kalifornijos sliekus sudaro 70 proc. proteino, dėl to jie puikai tinka maitinimui.

Kuo ypatingi Kalifornijos sliekai?

 • Kalifornijos sliekai yra „NBA“ lygio superžvaigždės, kai kalbame apie kompostavimą. Kitaip, nei tarkime paprasti žemėje randami sliekai, Kalifornijos sliekai gali gyventi pūvančioje aplinkoje, yra produktyvūs bei ilgaamžiai.

 • Taip pat Kalifornijos sliekai nesikasa gilyn į žemę, o yra linkę likti paviršiuje. Ši savybė paverčia juos puikiu pasirinkimu net ir nedidelėms komposto dėžėms.

 • Kalifornijos sliekai yra lengvai prisitaikantys. Jie gali augti įvairiomis aplinkos sąlygomis, įskaitant temperatūrą, drėgmę ir pH lygį. Jie puikiai tinka vidaus ir lauko vermikompostavimo sistemoms.

 • Kalifornijos sliekai išsiskiria ir dėl savo apetito organinėms medžiagoms bei efektyvaus virškinimo. Esant optimalioms sąlygoms, ši sliekų rūšis gali apdirbti tiek maisto kiekvieną dieną, kiek sveria patys.

Kalifornijos sliekai kompostavimui

Dėl išskirtinio gebėjimo perdirbti įvairaus tipo organines atliekas, šiandien Kalifornijos sliekai plačiai naudojami apdirbant buitines, industrines ir net nuotekų atliekas. Dėl šios priežasties manoma, kad sliekai gali išspręsti didžiąją dalį šiuolaikinių aplinkos problemų.

Nors pradžioje gali būti šiek tiek sudėtinga, tačiau įdėjus šiek tiek darbo, Kalifornijos sliekai reikalauja minimalios priežiūros. Kalifornijos sliekai nereikalauja daug vietos, todėl vermikompostavimo sistemos puikiai tinka miestų ir priemiesčių gyventojams.

Net 55 proc. Kalifornijos sliekų perdirbtų atliekų gali būti transformuojamos į vermikompostą (biohumusą). O organinės atliekos nesuvirškintos sliekų, yra galutinai apdorojamos mikroorganizmų (biologinių ir cheminių procesų) pagalba.

Kalifornijos sliekų auginimas ir laikymas

Kalifornijos sliekai gali būti naudojami įvairioms paskirtims: kompostavimui, žvejybai ar maitinimui, tačiau svarbu užtikrinti tinkamas sąlygas, kad jie būtų gyvybingi.

Kad Kalifornijos sliekai ir kiti mikroorganizmai jūsų komposte galėtų darbuotis kuo efektyviau, jiems reikia sudaryti tinkamas sąlygas. Sliekams reikalinga:

 • Subalansuota dieta. Svarbu neperkrauti kompostinės bei mesti tinkamas atliekas.

 • Palanki temperatūra. Optimaliam kompostavimui, sliekams ir visai kompostavimo sistemai reikalinga 15– 25°C temperatūra.

 • Pakankama drėgmė. 1–2 kartus savaitėje patikrinkite drėgmę kompostinėje. Jei jaučiate, kad sausa – sudrėkinkite kompostą purkšdami vandenį.

 • Deguonis. Labai svarbu nuolat maišyti kompostą, jog į komposto apatinius sluoksnius patektų deguonies (be deguonies nevyksta irimas).

Atsisiųskite trumpą sliekų priežiūros atmintinę

Mes tai pavertėme savo įpročiu. Tai nėra kažkas, ko mes tiesiog siekiame – šiuo principu gyvename kiekvieną dieną.

Sliekų priežiūra
Sliekų priežiūra
Apie Kalifornijos sliekus
 • Kalifornijos sliekai gyvena apie 10 metų;

 • Kalifornijos sliekus galima auginti bet kur, jei temperatūra nenukrenta žemiau 0 ℃ ir nepakyla virš 40 ℃;

 • Suaugę Kalifornijos sliekai yra 5–8 cm ilgio ir raudoni;

 • Sliekai turi 5 raumenis, kurie dirba kaip širdis, todėl dažnai vyrauja mitas, kad sliekai turi 5 širdis;

 • Kalifornijos sliekai išsiskiria greitu reprodukcijos ciklu: jų populiacija gali padvigubėti per 90 dienų;

 • Sliekai yra hermafroditai (turi tiek vyriškus, tiek moteriškus lytinius organus);

 • Sliekai gali atsiauginti kelis uodegos segmentus.

Susipažinkite artimiau su Kalifornijos sliekais! Įsigykite juos mūsų el. parduotuvėje ir įsitikinkite jų nauda.