Mūsų istorija

Perskaitęs kalnus literatūros, viską gerai apmąstęs, nusipirkau pastatą, sliekus, arklių mėšlo ir pradėjau...

Sakoma, kad geriausi verslo planai gimsta tuomet, kai pačiam kažko prireikia, bet negali rasti. Taip nutiko ir man. Prieš kurį laiką su šeima apsigyvenau savo prosenelių žemėje. Vieną rytą įkvėpęs kaimiško oro, sukasiau pirmąją lysvę braškėms. Po to dar kelias... Maniau, jei viskas aplinkui auga ir žaliuoja, viskas augs ir pas mane. Bet žemė mano darže buvo labai molinga ir prasta.

Pradėjau domėtis kaip padėti savo augalams ir tarp gausybės informacijos užkliuvo senai visiems žinomas, bet primirštas tręšimo būdas – tręšimas bohumusu, pagamintu Kalifornijos sliekų. Valio, pagalvojau, galiu nušauti du zuikius vienu metu – kurti verslą, tręšti savo daržą ir valgyti savo užaugintas ekologiškas daržoves.

Taigi, nuo 2012 metų, mano darbininkai – Kalifornijos sliekai be išeiginių ir be atostogų, gamina puikias, ekologiškas trąšas, nes maitinu juos tik perpuvusiu arklių mėšlu. Per jau ganėtinai ilgą laiką su šeima ištobulinome gaminimo procesus ir dabar esame labai patenkinti galutiniu produktu!

Biohumuso rezultatai mane stebina iki šiol. Pomidorų daigai žemėje, sumaišytoje su biohumusu, auga greičiau ir atrodo stipresni, senos braškės, kurias jau ruošiausi iškasti – suvešėjo ir davė patį didžiausią derlių. Piktžolių darže labai sumažėjo, augalus mažiau puola įvairios ligos.

Nuo pirmųjų žingsnių link tvarios sodininkystės praėjo jau nemažai laiko, tad stengiamės įkvėpti vis daugiau žmonių pradėti kompostuoti. Kadangi mums patiems kompostuojant kildavo daug klausimų ir problemų, siekiame ktiems palengvinti šį procesą – būtent todėl rekomenduojame įsigyti produktus, kuriuos išbandėme patys.

Mūsų tikslas

Norime, kad kuo daugiau žmonių pradėtų kompostuoti ir gyventų sveikesnį gyvenimą naudodami gamtos dovanas vietoj cheminių trąšų. Raginame žmones grįžti prie žemės ir gyventi natūraliau, taip padedant tiek planetai, tiek savo asmeniniam daržui.

Organinės trąšos
Organinės trąšos

Mūsų išskirtinumas

Rankų darbas

Mūsų biohumuso gamybos procesai vykdomi rankomis, kiekvienam darbui skiriant ypatingą dėmesį. Darbas vykdomas be įrenginių užtikrina aukštą produktų kokybę ir ilgą brandinimo laiką.

Arklių mėšlas

Savo sliekus maitiname ekologišku arklių mėšlu. Šis ypatingas ingredientas ne tik suteikia kompostui maistingų medžiagų, bet ir užtikrina tvarumą perdirbant natūralias atliekas iš vietinių žirgynų.

Tvarumas

Patys stengiamės puoselėti draugiškas aplinkai ir tvarias praktikas. Skatiname kiekvieną, kas tik domisi, pradėti nuo paprastų žingsnių link švaresnės aplinkos. Kompostavimas – tai nedidelis žingsnis, kuris palieka didelį pėdsaką mūsų aplinkoje.