Dažniausiai užduodami klausimai
Kaip naudoti kompostą?
Kompostą geriausia naudoti pavasarį ir rudenį. Uždėkite kompostą aplink augalą ar įberkite į sodinimo duobę ir gerai sumaišykite su žemėmis bei paliekite. Rekomenduojamą biohumuso kiekį augalams galite rasti ČIA.
Kaip pagreitinti kompostavimą?
Jei norite, kad kompostavimo procesas vyktų greičiau, galite susmulkinti dedamas atliekas. Taip pat reikėtų kuo dažniaus maišyti kompostą, palaikyti žaliųjų ir rudųjų atliekų santykį bei komposto drėgmę.
Kodėl mano kompostas skleidžia nemalonų kvapą?
Kompostas neturėtų skleisti jokio kvapo, jei yra prižiūrimas teisingai. Dažniausiai kompostas pradeda skleisti nemalonų kvapą tuomet, kai kompostas nėra tinkamai aeruojamas arba dėl netinkamų atliekų (pvz. mėsos, pieno produktų ir pan.)
Ar galiu kompostuoti, jei gyvenu bute?
Žinoma! Vermikompostavimui nereikia daug vietos, todėl galima drąsiai kompostuoti bute. Rekomenduojame rinktis kompostavimui bute pritaikytas komposto dėžės, kaip pavyzdžiui, šis kompostavimo vėžimėlis.
Ką daryti, jei mano kompostas traukia kenkėjus?
Tam, kad komposto dėžė netrauktų įvairių kenkėjų, reikėtų vengti į ją dėti tokius maisto produktus kaip mėsa, pieno produktai ar riebūs produktai. Taip pat galima įsigyti dėžę su dangčiu. „Subpod“ komposto dėžė yra įkasama į žemę ir yra su dangčiu, todėl yra apsaugota nuo kenkėjų.
Ar galiu sodinti augalus tiesiai į kompostą?
Nors kompostas yra labai svarbus komponentas derlingai žemei, nerekomenduojama augalų sodinti į kompostą, nesumaišius jo su žeme. Sumaišius kompostą su žeme ar durpėmis užtikrinama tinkama oro cirkuliacija, drėgmė bei derlingumas.