Mūsų Komposto Dėžės Privalumai

  • Įkasama Konstrukcija: Dėžė yra su skylutėmis ir dalinai įkasama į žemę, todėl sliekai gali laisvai judėti tarp kompostinės ir dirvožemio. Tai leidžia jiems ne tik perdirbti virtuvės atliekas, bet ir tiesiogiai maitinti žemę aplink komposto dėžę.

  • Kvapų Kontrolė: Kadangi dėžė yra įkasta ir turi dangtį, nemalonūs kvapai nebetrikdys jūsų aplinkos.

  • Optimalios Sąlygos Sliekams: Dirvožemis užtikrina, kad sliekai gyventų jiems įprastoje aplinkoje ir galėtų dirbti patogiausiomis sąlygomis. Jums nebereikės jaudintis dėl temperatūros ar drėgmės pokyčių, kurie gali pakenkti sliekams.

  • Tik 5 minutės per savaitę : Ši konstrukcija užtikrina, kad jums užteks tik 5 minučių per savaitę, komposto dėžės priežiūrai.

Pradėkite Kompostuoti Iškart!

Kad galėtumėte iš karto pradėti maisto atliekų kompostavimo procesą, perkant komposto dėžę, pridėsime dovaną – 100 gramų kalifornijos sliekų.

Dovana atkeliaus specialioje kompostuojamoje pakuotėje, kurią pasmulkinus taip pat galėsite sukompostuoti toje pačioje dėžėje.

Šis sliekų kiekis pirmosiomis savaitėmis leis apdoroti 1-2 litrus virtuvės atliekų ir susidraugauti. Esant palankioms sąlygoms, sliekai greitai dauginasi, todėl po 4-5 savaičių galėsite pradėti kompostuoti jau iki 5 litrų virtuvės atliekų.

Šia Komposto Dėže Naudotis Taip Paprasta

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip įkasti komposto dėžę?
  • Iškaskite duobę pasirinktoje sodo vietoje, pakeltoje lysvėje ar darže. Įdėkite komposto dėžę į duobę ir užkaskite iki pažymėtos vietos ant dėžės, kad ji būtų stabiliai įtvirtinta dirvožemyje. Į šiltnamį dėžės įkasti nerekomenduojama, nes ten gali susidaryti labai aukšta temperatūra, kurioje sliekai gali žūti.

Kaip dažnai reikia dėti atliekas?
  • Atliekas reikia dėti vieną kartą per savaitę. Pradėkite nuo 1-2 litrų per savaitę. Po poros savaičių galite padidinti iki 3 litrų, sumaišytų su kartonu. Ir didinkite kiekį iki 5 litrų per savaitę, kol kompostinė bus pilna. Atliekos kompostinėje sumažėja beveik tris kartus per savaitę, todėl dėžė po savaitės būnai pasiruošusi naujoms atliekoms.

Ką galima mesti į komposto dėžę?
  • Į komposto dėžę galite mesti įvairias virtuvės atliekas, tokias kaip vaisių ir daržovių lupenas, kavos tirščius, arbatos maišelius, kiaušinių lukštus, smulkintą kartoną ir popierių. Atliekas rekomenduojame pasmulkinti, kad greičiau pradėtų irti.

Kiek komposto dėžių reikia turėti?
  • Jei per savaitę sukaupiate 5 litrus atliekų, užteks vienos kompostinės. Jei atliekų kiekis didesnis, rekomenduojama turėti dvi ar daugiau kompostinių, priklausomai nuo atliekų kiekio.

Kaip perkelti sliekus į ištuštintą dėžę?
  • Norint perkelti sliekus ir ištuštinti pripildytą dėžę, reikia nuimti viršutinį atliekų sluoksnį, kuriame turėtų būti susikaupę didžioji dalis sliekų. Ištuštinus apačioje susidariusį kompostą, nuimtą sluoksnį su sliekais įdėti atgal.

  • Arba netoli pirmos dėžės, įkasti antrą kompostinę. Kai pradėsite pildyti antrą kompostinę, sliekai per kelias savaites patys pereis prie šviežio maisto. Kai pamatysite, kad pirmoje kompostinėje nebesimato sliekų, galėsite ją ištuštinti ir vėl įkasus pradėti viską iš naujo .

Ką daryti, kai komposto dėžė pilna?
  • Kai komposto dėžė pilna, nuimkite viršutinį komposto sluoksnį, nes jis dar nebus pilnai perdirbtas ir ištraukite iš žemės. Viduje susidariusį kompostą išpilkite šiltnamyje, darže, sode ar gėlyne. Tada grąžinkite dėžę į vietą, įdėkite nuimtą viršutinį sluoksnį pradėkite procesą iš naujo.

Kiek reikia sliekų?
  • Pradžiai užtenka 100-200gramų sliekų. Jei kompostinėje užteks maisto ir drėgmės bei nebus per karšta, sliekai dauginsis ir po poros mėnesių jie galės perdirbti vis daugiau atliekų. Jei sliekų atsiras per daug, juos galėsite padovanoti kaimynams ar draugams arba perkelti į kitą kompostinę.

Ką daryti, jei sliekai nespėja perdirbti atliekų ?
  • Jei per vieną kartą nepridedate per daug atliekų, palaistote ir nepridedate stambių gabalų, sliekai ir mikrobai turėtų spėti perdirbti. Bet jei taip atsitinka, rekomenduojame turėti antrą dėžę. Kai pirma dėžė prisipildo, reikia pradėti pildyti antrą dėžę. Kol pripildysite antrą dėžę, pirmoje dėžėje atliekos turėtų būti jau susikompostavusios ir tinkamos jūsų daržo, sodo, šiltnamio tręšimui.

  • Arba nepilnai susikompostavusias atliekas, nuėmus viršutinį sluoksnį su sliekais, išpilti į kitą kompostinę, kurioje kompostuojate kitas sodo organines atliekas.

Prisidėkite Prie Tvarumo

Tai puiki galimybė pasirūpinti jus supančia aplinka ir gamta bei sumažinti savo namų ekologinį pėdsaką. Su mūsų komposto dėže Jūs ne tik efektyviai tvarkysite maisto atliekas, bet ir prisidėsite prie tvarumo bei ekologijos skatinimo.

Nepraleiskite progos išbandyti šią naujovę ir pamatyti rezultatus savo sode! Užsisakykite dabar ir pradėkite kurti tvaresnį rytojų.