į pradžią turinys susisiekite  
Apie Mariaussliekai.lt

Prieš kelis metus su šeima apsigyvenau savo prosenelių žemėje. Aišku, tai nėra tikras kaimas, tai tik miesto pakraštys, bet girdžiu rytais pas kaimynus giedančius gaidžius, matau aplinkui dirbamus laukus, užuodžiu pjaunamos žolės kvapą.


Ir aš, vieną rytą, įkvėpęs to kaimiško oro, sukasiau pirmąją lysvę braškėms. Po to dar  kelias vagas bulvėms, morkoms ir salotoms. Maniau, jei  viskas aplinkui  auga ir žaliuoja  ,viskas augs ir pas mane. Bet žemė mano darže buvo labai molinga ir prasta, nes kieme  kasant kūdrą, visą molį sumaišė su juodžemiu ir išlygino. Taigi  augalai vargo ,žolynas nenorėjo žaliuoti.

 

Pradėjau domėtis, kaip jiems padėti ir tarp gausybės  informacijos užkliuvo senai visiems žinomas, bet primirštas tręšimo būdas - tręšimas bohumusu, pagamintu Kalifornijos sliekų.


Valio, pagalvojau, galiu nušauti du zuikius vienu metu - kurti  verslą, ir tręšti savo daržą ir valgyti savo užaugintas ekologiškas daržoves.

 

Perskaitęs kalnus literatūros, viską dar kartą apmąstęs, nusipirkau pastatą, sliekus, arklių mėšlo ir pradėjau...


Taigi, nuo tos minties praėjo jau du metai, mano darbininkai  be išeiginių ir be atostogų, gamina puikias, ekologiškas trąšas, nes  maitinu juos tik perpuvusiu arklių mėšlu. Praėjus visą technologinį procesą šias trąšas pirmiausia išbandžiau savo darže.


Rezultatas mane stebina. Pomidorų daigai  žemėje sumaišytoje su biohumusu augo greičiau ir atrodė stipresni, senos braškės kurias jau ruošiausi iškasti - suvešėjo ir davė patį didžiausią derlių. Bulvės užaugo nerealios. Piktžolių darže labai sumažėjo, augalus mažiau puola įvairios ligos.

 

Jei Jūs auginate daržoves, puoselėjate savo sodą ar gėlyną , ar tiesiog namuose prižiūrite kambarines gėles, Jūs  turite galimybę rinktis iš trijų tręšimo būdų.

  1. Mėšlu
  2. Mineralinėmis trąšomis
  3. Biohumusu - sliekų gaminamomis organinėmis trąšomis
  • Mėšlas puiki trąša, naudojama jau labai senai. Bet tai nepatogus tręšimo būdas, nes parduotuvėje jo nenusipirksi, kažkaip reikia atsivežti, po to dar daug jėgų reikia kol išbarstysi po visą lauką, o prie to dar ir piktžolių prisisėjame.
  • Mineralinės trąšos - puikios, subalansuotos trąšos mūsų augalams, patogios  naudoti ir dozuoti, bet ilgai jas naudojant dirvoje sumažėja humuso kiekis, dirvos struktūra pablogėja ir dėl to sumažėja derlius.
  • Biohumusas – sliekų perdirbtos organinės medžiagos junginys, kuriame gausu makro ir mikro elementų, vitaminų, antibiotikų, fermentų, 18 aminorūgščių bei naudingos mikrofloros reikalingos Jūsų augalams.

 

Aš jums siūlau rinktis biohumusą, todėl, kad jis keliolika  kartų efektyvesnis už kitas organines trąšas, patogus naudoti ir dozuoti.

 

Aš kviečiu jus pabandyti, kad galėtumėte išdidžiai pasakoti savo draugams ir sodo kaimynams, koks Jūs puikus sodininkas ar daržininkas, nes viskas, ką jūs pasodinate ar pasėjate, puikiai auga ir dera.


 

 

 

Daiva Radžiuvienė

 

Kontaktai:

 

+370 61552980

 

 

radziuviene.d@gmail.com